Bratia Véghovci štartovali na pretekoch CNV v Taliansku

Richard Karnok

Bratia Lucián a Lukáš Véghovci sa cez víkend zúčastnili pretekov Campionato Nazionale Velocita v talianskej Limatole na okruhu Circuito Internazionale Del Volturno.

„Stretli sme tam veľa dobrých ľudí a super trénera z Neapolu, ktorý sa venoval Lukymu #7 a Luckovi #68 v tréningoch, čo ich veľmi posunulo dopredu a verili si na dráhe,“ vraví otec pretekárov, Lucián Végh starší. „Lucko #68 jazdil v kategórii MiniGP 110, kde sa mu viedlo od začiatku dobre a bojoval so súpermi, čo mu prinieslo krásne 4. miesto. Luky #7 jazdil v kategórii MiniGP 160 a v tréningoch si neustále zlepšoval čas aj o dve sekundy na kolo, z čoho sme boli šťastní.

V sobotu sme mali tri voľné tréningy a potom dve kvalifikácie. V prvej zajazdil Luky tretí najrýchlejší čas a v druhej dokonca najlepší čas, či znamenalo aj pole position, z čoho sme mali obrovskú radosť. V nedeľu bola jedna voľná jazdu a ďalšie dve kvalifikácie, v ktorých si počínal skvele. Po každej kvalifikácii vážili pretekárov a po poslednej nechali Lukyho v technickej pri váhe a zisťovali sme čo sa deje. Tvrdili, že nemá dostatočnú hmotnosť a môže sa dovážiť maximálne piatimi kilogramami, čo by mu aj tak nestačilo, chýbali by mu ešte dva kilogramy.

Preto ho pred štartom pretekov preradili do inej kategórie, kde musel bojovať z posledného miesta, aj keď si vyjazdil druhú pozíciu na štarte. Takto bol preradený v kategórii, kde mali Taliani hmotnosť o 25 kg menšiu ako Luky.

Mal ťažké preteky, bojoval každé kolo, každú rovinku, a snažil sa predbiehať v zákrutách, čo mu prinieslo 9. miesto.
Pre nás je víťaz, lebo sa nevzdal a bojoval aj napriek smútku, ktorý prežíval, keď ho tesne pred štartom preradili a dali ho na poslednú pozíciu.
Z Talianska sme si odniesli jednu medailu za 4. miesto v MiniGP 110 a skúsenosť s váhou…“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *