Adamik a Zajac opäť na pódiu

Richard Karnok

Jakub Adamik a Mário Zajac sa tento víkend zúčastnili ďalších pretekov MMSR a MSR na slovenskom okruhu v Dlhej. Tento pretekársky víkend sprevádzali vysoké horúčavy aj silný vietor. Ani tieto faktory neovplyvnili výkon ani jedného zo spomínaných jazdcov, a tak sa im obom podarilo vybojovať pódiové umiestnenia.

KUBO #12

Prvý prázdninový víkend sme sa zúčastnili ďalších pretekov, ktoré sa konali u nás na Slovensku v Dlhej. V piatok ráno sme mali v pláne nastúpiť do všetkých šiestich tréningov, no kvôli tomu, že sa nám nepodarilo prísť do Dlhej hneď ráno a aj kvôli vysokým horúčavám som dva tréningy vynechal. Tieto tréningy, na ktoré sme nastúpili sme využili najviac ako sa dalo a motorku sa nám počas nich podarilo nastaviť tak, ako sme si predstavovali.

Keďže sme v Dlhej pre zlé piatkové počasie a silnému vetru neprespali, v sobotu ráno sme sa opäť vracali na trať a ja som tak prvý sobotný voľný tréning vynechal. Nastúpil som až do druhého voľného tréningu, počas ktorého som sa snažil dobre rozjazdiť, aby som to neskôr mohol využiť v kvalifikácií. V tej sa mi nakoniec podarilo vybojovať tretie miesto, s ktorým som bol vcelku spokojný. Spokojný som však nebol so svojím štartom do prvých pretekov, pretože sa mi vôbec nepodaril. Hneď na štarte sa mi motorka postavila na zadné koleso a ja som sa tak prepadol až na siedmu alebo ôsmu pozíciu. V pretekoch som tak strávil veľa času predbiehaním, a to spôsobilo že sa mi maďarský jazdec, ktorý dorazil do cieľa na treťom mieste vzdialil tak, že sa mi ho už nepodarilo dobehnúť. Pozitívnou častou pretekov bolo pre mňa to, že sa mi podaril zajazdiť môj osobný najrýchlejší čas na tejto dráhe. Do cieľa som však nakoniec prišiel na štvrtej pozícií, čo ma stále udržovalo v hre o celkové pódiové umiestnenie.

Do druhých pretekov som nastupoval plne sústredený. Štart sa mi podarilo omnoho lepšie ako tomu bolo v prvých pretekoch, a tak som sa snažil bojovať pódiové umiestnenie, čo sa mi napokon aj podarilo a do cieľa som prišiel na treťom mieste. Toto umiestnenie pre mňa predstavovalo celkové tretie miesto v MMSR tretie miesto a v MSR prvé miesto.

Celkovo som s víkendom spokojný, aj keď vždy je na čom pracovať. Tento víkend nás so Zajom čakajú ďalšie preteky CIV a Coppa Italia v talianskej Modene, na čo sa veľmi teším. Je to pre nás oboch opäť nová trať a nová výzva, tak nám držte palce. Budeme sa obaja snažiť urobiť čo najlepší výsledok. Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí ma neustále podporujú a pomáhajú mi posúvať sa dopredu.

ZAJO #9

Minulý víkend sme absolvovali preteky v Dlhej v rámci medzinárodných majstrovstiev Slovenska a taktiež majstrovstiev Slovenska. V piatok sme sa zúčastnili voľných tréningov. V prvých voľných tréningoch sme ešte skúšali trošku zmeniť nastavenie z posledných pretekov v Dlhej, čo sa nakoniec vyplatilo. V piatok bolo neskutočné teplo, a tomu svedčili aj veľmi pomalé časy. Po voľných tréningoch sme absolvovali administratívnu a technickú prebierku. Večer do Dlhej došiel silný vietor, ktorý nám narobil menšie škody.

V sobotu ráno nás čakali dva voľné tréningy. Do prvého tréningu som vôbec nenastúpil, išiel som až ten druhý, v ktorom sa mi podarilo zajazdiť celkom slušné časy, s čím som bol veľmi spokojný. Nasledovala kvalifikácia. Hneď na začiatku sa mi podarilo spraviť rýchle kolo, s ktorým som sa dostal na prvé miesto, ktoré som si držal do trištvrte kvalifikácie. Ku koncu som sa však prepadol na druhé miesto. Chcel som získať pole position, ale jazdci z pomalšej kategórie mi to nedovolili, pokazili mi posledné dve rýchle kolá. S druhým miestom sme boli tak či tak spokojní, nakoľko to bol stále prvý rad. Štart do prvých pretekov nebol nijako úžasný, a udržal som si druhú priečku. Na konci prvého kola som sa dostal do čela, ktoré som držal celé preteky. Štyri kolá do konca som sa prepadol na druhú pozíciu. Na druhej priečke som prišiel aj do cieľa.

Štart do druhých pretekov bol identický s prvým, na konci prvého kola som sa dostal znova do čela. Celé preteky boli veľmi zaujímavé, s Tadeášom sme bojovali v každej zákrute. Nakoniec mi to konečne vyšlo a Tadeáša som dokázal poraziť. Znamenalo to pre mňa celkové prvenstvo v MMSR a taktiež aj MSR.

S výsledkom som nesmierne spokojný. Chcel by som sa poďakovať všetkým mojím sponzorom, ľudom ktorí nám pomáhajú a držia nám palce. Tento víkend nás čakajú už štvrté preteky po sebe, ktoré sa bude konať v talianskej Modene v rámci šampionátu OHVALE COPPA ITALIA.

Paca Racing
Demolition Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *