Adamik a Zajac na druhom podniku talianskeho šampionátu CIV

Richard Karnok

Druhé kolo Talianskeho šampionátu sa konalo na trati v Ortone, ktorú obaja jazdci už dobre poznali po marcovom sústredení. Týždeň pred pretekmi sme sa dozvedeli o zmene talianskych pravidiel, ktoré nám skomplikovali celý víkend. Zmenou bolo zakázanie trénovania na trati v piatok. Aj napriek tomu sme sa rozhodli do Talianska prísť už v piatok ráno a využiť tento jeden deň na regeneráciu pred ťažkým víkendom (samozrejme nešlo všetko podľa plánu, a podarilo sa nám si skomplikovať celý víkend, nakoľko sme sa za celý deň pri mori neskutočne spálili).

KUBO #12

Na druhé kolo tohto šampionátu som sa veľmi tešil, keďže  som s touto traťou už mal nejakú skúsenosť. Keďže sme v piatok nemohli trénovať, neostávalo nám nič iné iba počas sobotňajších tréningoch prísť na správne nastavenie motorky, nakoľko počasie bolo celkom iné ako na sústredení.

V sobotu doobeda nás čakali tri platené tréningy a poobede dva voľné tréningy a prvá kvalifikácia. V každom tréningu sme skúšali iné nastavenie motorky. Motorku sa nám podarilo nastaviť, na rozdiel od pretekov v Magione. V prvej kvalifikácií  sa mi podarilo zajazdiť šiesty najrýchlejší čas. V nedeľu ráno sme mali druhú kvalifikáciu. V tejto kvalifikácií sa podarilo ešte dvom jazdcom zajazdiť rýchlejší čas ako bol môj z prvej kvalifikácie, takže pre mňa to znamenalo ôsmu pozíciu na štarte.

Podľa výsledkov sme vedeli, že to budú veľmi zaujímavé preteky. S prvými pretekmi som bol veľmi spokojný. Vydaril sa mi štart a dostal som sa do skupiny, ktorá bojovala o 6. miesto. V prvej polovici pretekov sa mi podarilo prebojovať do čela skupiny. Boli to fyzicky veľmi náročné preteky, čomu nasvedčovali aj chyby popredných jazdcov. Po týchto chybách som sa posunul na skvelú štvrtú priečku, na ktorú sme pred pretekmi ani nepomysleli.

Druhé preteky už nevyšli podľa mojich očakávaní. Štart sa mi tentoraz vôbec nepodaril, prepadol som sa až na 9. pozíciu, z ktorej som sa postupne snažil prebojovať dopredu. Na nájazde do jednej zo zákrut mi však začal uskakovať predok, čo som ešte ustál, ale vynieslo ma von z trate a bohužiaľ som spadol. Chcel som pokračovať hneď ďalej, avšak komisári mi nevedeli naštartovať motorku. Trvalo im to príliš dlho a stratil som niekoľko kôl.  Nakoniec som sa do pretekov vrátil a prišiel som do cieľa na 9. mieste.
Až na tento pád som bol s priebehom víkendu veľmi spokojný. Teším sa na ďalšie preteky, ktoré sa budú konať o dva týždne v Chebe.

ZAJO #9

Na tento víkend som sa veľmi tešil. V sobotu doobeda sme absolvovali tri voľné tréningy. Veľkým pozitívom bolo, že sme trafili správne nastavenie motorky hneď v prvých dvoch tréningoch, čo mi umožňovalo sústrediť sa už len na zlepšovanie časov z kola na kolo. Menší problém nám robili pneumatiky Pirelli, s ktorými sme doteraz nemali veľké skúsenosti a musel som si zvyknúť na trochu odlišný štýl jazdenia. Problém bol v tom, že sme nevedeli nájsť správne tlaky, no aj toto sa nám podarilo do prvej kvalifikácie vyriešiť. S priebehom sobotňajšej kvalifikácie som bol naozaj spokojný. Stále som sa časom približoval k prvej dvojici jazdcov, čo mi napokon pomohlo ku zajazdeniu tretieho najrýchlejšieho času v prvej kvalifikácií.

V nedeľu nás hneď ráno čakala druhá kvalifikácia, čo bol pre nás nezvyk, pretože doteraz býval jeden warm up, ktorý sme vždy využili na doladenie nastavenia. Tentoraz sme však hneď ráno nastúpili do druhej kvalifikácie, kde bolo výhodou ako tak chladnejšie počasie. Počas tejto druhej kvalifikácie sa mi podarilo svoj čas ešte o niečo vylepšiť a tým som si zabezpečil štart z tretieho miesta. Do prvých pretekov som nastupoval s dobrým pocitom z motorky aj zo svojej jazdy, ktorú som predvádzal počas celého víkendu.

Štart sa mi podaril a v prvých kolách som bojoval s päticou jazdcov. Prví dvaja jazdci nám bohužiaľ o niečo utiekli a tak som o tretie miesto bojoval ešte s jedným talianskym jazdcom. Celé preteky som bol na tretom mieste, až  ku koncu som stratil pozíciu a do cieľa prišiel štvrtý. Druhé preteky sa po vyrazení na trať zdali byť stratené, pretože nám hneď v navádzacom kole vynechávala motorka. Tento problém sa nám našťastie podarilo ešte pred štartom odstrániť, čo mi umožňovalo opäť bojovať o pódium. Po štarte sa mi podarilo prebojovať na prvú pozíciu. Aj v týchto pretekoch som nakoniec s ďalšími tromi jazdcami bojoval o tretie miesto. V poslednom kole sa mi podarilo predbehnúť jazdca predo mnou, no po kontakte v poslednej šikane som tretiu pozíciu stratil a tak som sa musel uspokojiť s celkovým štvrtým miestom.

S výsledkom môžeme byť spokojní, nakoľko dvaja z jazdcov, ktorí prišli do cieľa predo mnou štartovali na divokú kartu a k tomu to boli jazdci s oveľa väčšími skúsenosťami zo šampionátu CIV Moto3 a Juniorských majstrovstiev sveta.

Paca Racing
Demolition Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *