Adamik a Zajac majstrami Slovenska

Richard Karnok

Posledné kolo Majstrovstiev SR  a MMSR juniorov sa konalo Třinci, na dráhe Steel Ring. Tento víkend bol pre nás dôležitý, predovšetkým kvôli tomu, že sa malo rozhodovať o zisku Majstrov Slovenska. Mário Zajac a Jakub Adamik mali náskok už pred týmto posledným pretekom, no aj tak nemohli nechať zisk titulu na náhodu. Na dráhe sa trénovalo počas piatkových voľných tréningov a v sobotu oboch našich jazdcov čakali rozhodujúce preteky tejto sezóny.

KUBO #12

Víkend v českom Třinci bol pre mňa veľmi dôležitý, a to predovšetkým kvôli tomu, že sa v mojej kategórii Ohvale 110 rozhodovalo o zisku titulu. Po niekoľkých vydarených pretekoch som si dokázal vybudovať niekoľkobodový náskok pre Lucom Véghom, no ani to mi nezaručovalo, že titul získam. Od piatkových tréningov som sa snažil odjazdiť čo najviac, aby sme zistili, aké nastavenie motorky bude pre mňa to najlepšie. V porovnaní s minulým rokom sa mi podarilo zrýchliť o niekoľko sekúnd, s čím som bol veľmi spokojný. Už podľa časov, ktoré sa počas piatku jazdili som si bol istý tým, že v sobotu to budú veľmi zaujímavé preteky s viacerými súbojmi.

Na samotné preteky som sa veľmi tešil, pretože podľa predpovede počasia malo počas soboty pršať, čo by pre nás predstavovalo prvé preteky sezóny, ktoré by sa jazdili na mokrej dráhe. Keďže ja mám vodu veľmi rád a myslím si, že mi takýto povrch aj sedí tešil som sa na takýto typ pretekov. Počas rána to vyzeralo všelijako a až do začiatku tréningov sme nevedeli s akými gumami nastúpime. Nakoniec sme oba sobotné voľné tréningy odjazdili na suchých pneu. Bol som trochu sklamaný, no prispôsobil som sa aktuálnemu stavu dráhy a snažil som sa už od rána jazdiť čo najlepšie.

Počasie sa nezmenilo ani počas kvalifikácie, v ktorej som si po veľmi tesnom súboji s niekoľkými jazdcami vybojoval štvrté miesto na štarte. Samotný štart do prvých pretekov sa mi nepodaril podľa mojich predstáv. Hneď po štarte som sa prepadol o jednu pozíciu a v ďalších kolách nasledoval boj o celkove tretie miesto s ďalšími troma jazdcami. Celý čas som sa držal v tesnom závese za dvoma jazdcami, Lucom Véghom a Davidom Pecélim. Títo dvaja jazdci však po tesnom súboji urobili chybu, a to mi pomohlo vybojovať celkové tretie miesto. Boli to zaujímavé preteky a veril som, že v druhé budú podobné.

Tie sa však neuskutočnil pre silný dážď. Po niekoľkominútovom rozhovore medzi usporiadateľmi pretekov a rodičmi sa rozhodlidruhé preteky zrušiť. Z tohto rozhodnutia som bol chvíľku sklamaný, no dráha nebola prispôsobená takýmto podmienkam. Hlavný cieľ celého víkendu sme naplnili a majstrovský titul sa mi nakoniec podarilo vybojovať.

Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí ma neustále podporujú a pomáhajú mi posúvať sa dopredu.

ZAJO #9

Víkend sme začali voľnými piatkovými tréningami. Chceli sme hlavne nastaviť motorku, na časy sme sa vôbec nesústredili, pretože sme sa spoliehali, že v sobotu bude pršať. Po prvých tréningoch sme boli veľmi spokojní, podarilo sa nám všetko doladiť a na motorke som sa cítil dobre. V treťom tréningu som si v druhej zákrute nepríjemne narazil koleno, kvôli čomu som vynechal nasledujúci tréning. V posledných dvoch tréningoch bola trať veľmi klzká kvôli vysokým teplotám, takže sme už vôbec neriskovali.

V sobotu ráno bolo vlhko, vynechali sme hneď prvý tréning, trať nebola ani na suché gumy ani na mokré, takže to nemalo žiadny význam. Do druhého tréningu sme už nastúpili na suchých gumách, aj keď trať nebola ešte stále suchá. Tento tréning sa mi podarilo vyhrať a veľmi som sa tešil na kvalifikáciu. Kvalifikácia sa mi nepodarila podľa mojich predstáv, stačilo to len na druhé miesto. Strata na prvého bola dosť veľká.

Dúfali sme, že prvé preteky sa pôjdu na vode, avšak nestalo sa tak. Štart som nemal vôbec zlý, udržal som si druhé miesto. Hneď v prvých kolách som stratil kontakt s vedúcim jazdcom. Preteky som dojazdil na istotu na druhom mieste. Druhé preteky sa zrušil kvôli dažďu, čo ma dosť mrzelo. Týmto výsledkom som si zaistil titul majstra Slovenska a stal som sa medzinárodným vicemajstrom Slovenska.

Tento víkend nás čakajú preteky českého Miniracingu, kde chceme bojovať o celkovú druhú priečku v tomto šampionáte. Chcel by som sa poďakovať všetkým mojim sponzorom, ľudom ktorí nám pomáhajú a fandia nám. Bez Vás by to určite nebolo možné.

Paca Racing
Demolition Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *