Adamik a Zajac bojovali o predné priečky v MMČR

Richard Karnok

V rámci posledných dvoch kôl českého miniracingu sme sa rozhodli zapojiť sa do boja o predné pozície v celkovom hodnotení, keďže sme niekoľko pretekov vynechali kvôli pretekom v Taliansku. Bola to tak pre nás veľká výzva. Prvý podnik sa konal vo Vysokom Mýte a druhý, zároveň posledný sa uskutočnil na dráhe v Chebe.

ZAJO #9

Vo Vysokom Mýte sme sa zúčastnili iba sobotného programu, ktorý zahŕňal dva voľné tréningy, jednu kvalifikáciu a dvoje preteky. Víkend sa pre mňa nezačal vôbec dobre. Hneď v prvom tréningu som mal nepríjemný pád, pri ktorom som rozbil celú motorku a ja som po ňom nebol tiež 100% fit. Druhý tréning som kvôli bolesti vynechal a snažil som sa aspoň trošku zotaviť. Do kvalifikácie sme nenastupovali s nejakými veľkými očakávaniami, nevedeli sme, či všetko na motorke bude fungovať. Kvalifikácia nedopadla vôbec dobre, skončil som až tretí. Bolo tak hlavne kvôli tomu, že sa nám nedarilo nastaviť podvozok, ktorý celý víkend vôbec nefungoval.

V prvých pretekoch som sa hneď v prvej zákrute posunul na druhú priečku. Snažil som sa na nej udržať, ale po pár kolách som sa prepadol na tretie miesto. Pokúsil som sa zaútočiť naspäť, ale spravil som menšiu chybu a pretekár predo mnou si vytvoril menší náskok, ktorý sa mi už stiahnuť nepodarilo. Prišiel som tak do cieľa na treťom mieste.

Druhé preteky boli o niečo lepšie, celý čas som bojoval o druhé miesto, ale v poslednom kole ma súper hneď v prvej zákrute predbehol a ja som nebol schopný útok odvrátiť. Celkovo to tak bolo na tretie miesto. Týmto výsledkom som stratil priebežné druhé miesto v celkovom hodnotení.

V Chebe sme sa zúčastnili takisto len sobotného programu, dva voľné tréningy, kvalifikácia, dvoje preteky. Cieľ bol jasný, vyhrať oboje preteky. Predpoveď bola pre nás priaznivá, malo pršať. Tak sa aj stalo. Prvý tréning sme mali technické problémy s motorkou, takže som neodjazdil ani jedno celé kolo. Problém sa nám podarilo opraviť. Druhý tréning bol pre nás veľmi pozitívny, aj napriek dvom pádom som skončil na prvej pozícií, a podarilo sa mi deklasovať celé pole, bol som o 8 sekúnd rýchlejší ako jazdec za mnou. V kvalifikácií sa scenár opakoval, s prehľadom som vyhral.

Pred prvými pretekmi sme mali veľkú dilemu, trať veľmi rýchlo vysychala. Nechali sme mokré pneumatiky. Už po zavádzacom kole som vedel, že to bude veľmi náročné, trať bola už úplne suchá a len na dvoch miestach boli jemné mokré miesta. Štart sa mi podaril, udržal som si prvé miesto. Nevedel som vôbec ako sa budú mokré pneumatiky správať na suchej trati, či to vlastne vydržia. Celé preteky boli veľmi zaujímavé, bojovali sme traja jazdci. Do posledného kola som vchádzal na druhej pozícií. Dve zákruty do konca som zaútočil na vedúceho jazdca a preteky som vyhral.

V druhých pretekoch sa mi štart znova podaril, udržal som si prvú priečku. Videl som, že jazdec, ktorý so mnou bojoval o celkové druhé miesto spadol, a tak som preteky na istotu dojazdil na vedúcej pozícii.

Víkend sa nám veľmi podaril a týmto úžasným výsledkom som sa stal vicemajstrom Miniracingu. Tento víkend sa zúčastníme posledného podniku v Talianskom šampionáte OHVALE COPPA ITALIA vo Varane. Chcel by som sa veľmi poďakovať všetkým mojím sponzorom, ľudom ktorí nám pomáhajú. 

KUBO #12

Na začiatku sezóny nebolo naším hlavným cieľom dokončiť preteky v rámci MMČR, no ku koncu sme sa rozhodli, že sa predsa len zúčastníme pretekov tohto šampionátu. Po tomto rozhodnutí sme chceli zabojovať o čo najlepšie umiestnenie v celkovom hodnotení. Predposledným podnikom boli preteky vo Vysokom Mýte. Keďže s touto dráhou už mám skúsenosti dúfal som, že sa mi podarí zajazdiť v oboch pretekoch dobrý výsledok .

V kvalifikácii som zajazdil tretí najrýchlejší čas, čo nakoniec predstavovalo aj pozíciu, z ktorej som do pretekov odštartoval. V oboch pretekoch sa mi podaril dobrý štart, po ktorom som sa ocitol na čele. Snažil som sa bojovať o to, aby som všetkých jazdcov nechal až do konca  za sebou no, to sa mi nepodarilo a oboje preteky som dokončil na tretej pozícii, s čím som bol nakoniec spokojný. Po týchto pretekoch sme sa rozhodli, že nastúpim aj do posledného podujatia sezóny šampionátu MMČR. Hlavným dôvodom bolo to, že celková bodová strata v priebežnom poradí šampionátu na tretiu pozíciu nebola pre nás nedohnateľná.  Rozhodli sme sa  zabojovať o vylepšenie nášho výsledku v celkovom hodnotení, v ktorom som sa po pretekoch vo Vysokom Mýte dostal na štvrtú pozíciu.

Do Chebu sme prišli už v piatok ráno, aby sme stihli odjazdiť čo najviac tréningov. Počas všetkých tréningov som sa cítil na motorke výborne, čomu zodpovedalo aj to, že som sa celý piatok naháňal so Šimonom Kučeříkom. V sobotu ráno na nás čakalo veľmi premenlivé počasie, kvôli ktorému nebolo možné odhadnúť, či budú vypísané suché alebo mokré preteky. Nakoniec sme do prvého tréningu nastúpili s mokrými pneumatikami. V tomto tréningu som však odjazdil iba niekoľko kôl, pretože sme vyšli na dráhu neskoro. Do druhého tréningu som nastupoval s dobrým pocitom a dúfal som, že mi takéto podmienky budú vyhovovať. Dráha však veľmi šmýkala a všetci sme sa museli popasovať s podmienkami, na ktorých sme túto sezónu ešte nejazdili. To sa odrazilo aj na množstve pádov, pričom ani ja som nebol výnimkou a spadol som asi v polovici tréningu.

Podmienky sa počas kvalifikácie nezmenili a nastúpili sme opäť s mokrými pneu. Snažil som sa hneď v úvode zatiahnuť a spraviť čo najrýchlejšie kolo. Keď sa mi to podarilo, z trate som zišiel no preskočili ma ďalší jazdci. Snažil som sa vrátiť do kvalifikácie a vyskúšal som vylepšiť svoj čas, čo sa mi žiaľ nepodarilo, a tak som  do pretekov štartoval až zo štvrtej pozície.

Pred prvými pretekmi sa postupne začali podmienky zlepšovať, no stále to nebolo na suché pneumatiky. Na dráhe boli mokré aj suché miesta čo nás priviedlo k tomu, že mokré pneumatiky boli jedinou voľbou. Štart prvých pretekov sa mi podaril veľmi dobre a hneď  som sa dostal na druhú pozíciu za Davida Peceliho, ktorý sa nachádzal predo mnou aj v celkovom hodnotení, takže jedinou možnosťou ako zabojovať o celkovú tretiu pozíciu bolo preteky vyhrať. Po dlhom boji sa mi podarilo Davida predbehnúť a vybojovať si aj menší náskok, s ktorým som nakoniec prišiel do cieľa na prvom mieste.

Výsledok pretekov ma potešil, no stále nás čakali druhé preteky. Do toho sme opäť nastúpili za rovnakých podmienok, aké boli v prvých pretekoch. Hneď v úvode sa musel opakovať celý štart kvôli viacerým jazdcom, ktorí odštartovali príliš skoro. Počas reštartu sa mi dostalo zadné koleso do šmyku, ale dokázal som vyštartovať, aj keď som sa hneď prepadol o niekoľko pozícií dozadu. Už po niekoľkých metroch som dostal opäť šmyk, čo má rozhodilo a stratil som istotu, ktorú som mal v prvých pretekoch. Približne v polovici sa mi podarilo udržať highsider, pri ktorom som opäť stratil nejaký čas, a tak som sa snažil už len dojazdiť. Nakoniec sa mi podarilo do cieľa prísť na štvrtom mieste aj vďaka niekoľkým pádom, ktoré mali jazdci predo mnou. Po spočítaní bodov z oboch pretekov som nakoniec skončil na druhom mieste. Aj na základe nie práve podarených druhých pretekov sa mi síce nepodarilo dostať sa na celkovú tretiu priečku v MMČR, no preteky som si užil. Boli to pre mňa zároveň posledné preteky tejto sezóny.

Mal ma ešte čakať posledný jazdecký víkend v talianskom Varane, no nemôžem sa ho bohužiaľ kvôli chorobe zúčastniť. Teraz si užijem pár týždňov voľna a postupne sa začnem pripravovať na budúcu sezónu. Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým, ktorí ma celý tento rok podporovali.

Paca Racing
Demolition Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *