Fotogalerie: Krizovka z WSBK v Mostě od Luboše Novosáda

Richard Karnok

Velmi nebezpečná situace při závodech motocyklů vznikne, když dojde k havárii ve skupině jezdců. A tato situace nastala při druhém mosteckém závodě WSBK hned po startu.

Před druhou zatáčkou okruhu havaroval Axel BASSANI, st. č. 47. Do jeho ležícího motocyklu narazil Alessandro DELBIANCO – st.č. 52, vyletěl do vzduchu a po dopadu zůstal rovněž ležet před skupinou závodníků. Do druhého závodu odstartoval Karel HANIKA, st. č. 98 jako třináctý. A určitě po pádu v prvním závodě, který nedokončil, se chtěl poprat o dobrý výsledek. Ale místo toho musel jako další jezdci jedoucí vedle něho řešit problém. BASSANI spadl přímo před jeho motocykl. HANIKA musel na plné brzdy a podařilo se mu zastavit před ležícím závodníkem. To dokázali i další jezdci, kteří zvládli úhybný manévr. Tato velmi dramatická situace se obešla bez zranění. HANIKA po úplném zastavení pokračoval v závodě jako poslední. Nakonec skončil na devatenáctém místě.

A svůj slabý okamžik si vybral i jeho stájový kolega Marvin FRITZ / YART YAMAHA/, st.č. 17. Ve 14. kole lehce havaroval, ale v závodě pokračoval. A potom nastal rychlý zásah pořadatelů. Do průjezdu závodníků do druhého kola byly motocykly odtlačeny, jezdci v bezpečí a byl i z velké části zameten kačírek z trati, takže závod nebyl přerušen.

Text a foto: Luboš Novosád